სამხარაულის სახელობის სასამართლო ექსპერტიზის ეროვნულმა ბიურომ გამოსცა დასკვნა, რომელშიც განსაზღვრულია 2019 წლის 30 მაისის მდგომარეობით შპს „ბრიტანულ-ქართული აკადემიის“ 100%-იანი წილის საბაზრო ღირებულება.
თამარ ვეფხვაძე 12.02.2026
1-ლი აპრილიდან, ექვს წელზე მეტი ასაკის ავტომობილების იმპორტი, პირველადი და დროებითი რეგისტრაცია იკრძალება. კანონპროექტი, რომელიც შინაგან საქმეთა სამინისტრომ მოამზადა, უკვე პარლამენტშია ინიცირებული. ახალი აკრძალვის მიზეზი არსებული ეკოლოგიური მდგომარეობისა და მოქალაქეების ჯანმრთელობის გაუმჯობესება, ასევე მათი კომფორტული გადაადგილებაა. ავტოიმპორტიორები და ექსპერტები ამ აკრძალვაში დიდ საფრთხეს ხედავენ, რადგან ახალი რეგულაცია იმპორტს შეამცირებს და უმუშევრობას გაზრდის. გამოსავალი არსებობს - ავტოიმპორტიორები აკრძალვის გადავადებას, უფრო ზუსტად, გარდამავალ პერიოდს ითხოვენ, რომ ბაზარი ახალ რეგულაციას შეეგუოს.
ირმა ჩიტაია 10.02.2026
ახლოვდება ელექტროენერგიის ტარიფების დადგენის თარიღი. სემეკის თავმჯდომარის განცხადებით, ტარიფებზე მსჯელობა მარტიდან განახლდება, რაც შესაძლოა, იმის დამადასტურებელი იყოს, რომ ელექტროენერგიის გადასახადი ამჯერად შესაძლოა, მართლაც გაძვირდეს. დეკემბრის ბოლოს, გაურკვევლობის გამო, მარეგულირებელმა კომისიამ დროებითი ტარიფები დაადგინა, რომელიც მარტის ბოლომდე მოქმედებს. დათქმული თარიღიც ახლოვდება.