ქართული ხორბლის წისქვილ-კომბინანტებში ჩაბარება ნელ-ნელა დაიწყო, თუმცა ამ პროცესს აქტიური სახე არ აქვს მიღებული, რადგან ფერმერები ფასის მატებას ელოდებიან. როგორც ცნობილია, ამ ეტაპზე, ჩაბარების ღირებულება 65-70 თეთრის ფარგლებშია, მაგრამ ქართველები მიწათმოქმედები ფიქრობენ, რომ ხორბლის ღირებულება მოიმატებს, ამიტომ უმეტესი მათგანი მოსავალს ასაწყობებს.
საქართველოში მცირე და საშუალო წარმოება ვერ ვითარდება. ამის მიზეზი, ძირითადად, ფინანსებზე ხელმისაწვდომობის სიძნელეა, რაც სექტორს განვითარების შესაძლებლობას უზღუდავს. შესაბამისად, ბაზარი დაბალკონკურენტიანია და ეკონომიკური პოლიტიკაც არ არის ისეთი, რომ არსებული მდგომარეობა შეცვალოს.  შესაბამისად, მსხვილი ბიზსნესი ისევ დომინანტ მდგომარეობაშია და მცირე და საშუალო ბიზნესის განვითარებას ყველანაირად აფერხებენ.
ვიზალიბერალიზაციის  შესაძლო გაუქმებით საქართველოში ყველაზე მეტად საავიაციო ბაზარი დაზარალდება. პირველ რიგში, დარტყმას დაბალბიუჯეტური კომპანიები მიიღებენ, რომლებსაც მოთხოვნის შემცირების გამო რეისები შეუმცირდებათ და მათი საქმიანობა აზრს დაკარგავს. ამდენად ავიაცია სერიოზულად დაზარალდება.  რაც შეეხება ტურიზმს, საფრთხე ამ მხრივ თითქმის არ არსებობს, შემომსვლელი ტურები არათუ დაიკლებს, შესაძლოა გაიზარდოს,  თუკი რაიმე სხვა სახის დაბრკოლება არ იქნება და სექტორი საქმიანობას ჩვეულ რეჟიმში გააგრძელებს.
საქართველოი იპოთეკური სესხებიეს შენელების ტენდენცია შეიმჩნევა. ქვეყანაში შექმნილი ვითარების გამო მოთხოვნა სულ უფრო მცირდება, რაც ბანკები კარგად გრძნობენ და იპოთეკური სესხების გაცემა შეანელეს.  მთელი წელია, რაც ტრენდი შეუქცევადია და ეს შეიძლება გაგრძელდეს, სანამ არ გაჯერდება ბაზარი და სექტორი იმპოთეკურ სესხებს ჯერ კიდევ პრობლემურ ზონად აღიქვამს.
24.07.2025
მთავრობა ტექინსპექტირების რეფორმის გაფართოებაზე მუშაობს, რომლის მიხედვითაც სავალდებულო პერიოდულ ტექნიკურ ინსპექტირებას L კატეგორიის ტრანსპორტიც დაექვემდებარება. საუბარია ორთვლიან სატრანსპორტო საშუალებებზე, რომელსაც მოპედები, მოტოციკლები, ტრიციკლები და კვადროციკლები მიეკუთვნებიან.
23.07.2025
საქართველოს ეკონომიკა ზრდას და განვითარებას განაგრძობს, რასაც მთავრობასთან ერთად, საერთაშორისო ინსტიტუტებიც ადასტურებენ. მიუხედავად იმისა, რომ ქვეყანა მუდმივი შანტაჟის ქვეშაა, ეკონომიკურ წინსვლას საფრთხე არ შექმნია.
სარემონტო მომსახურების საფასური გაძვირდა, თუმცა მოთხოვნა კვლავ მაღალ დონეზეა. ეს ეხება ძირითადად ბინების სარემონტო სამუშაოებს, მასშტაბურ პროექტებში ხელოსნები ნაკლებად არიან ჩართული, სადაც ტენდენცია საპირისპიროა. როგორც აღმოჩნდა, ბიზნესის მხრიდან მოთხოვნა შემცირებულია, ამიტომ ბევრ მათგან დროებით სეგმენტის შეცვლა უწევს და ძირითადად მოქალაქეების შეკვეთებზე მუშაობს.